מלימודים אקדמיים ועד חתונה: השקיעו בתכניות חסכון לילדיםמלימודים אקדמיים ועד חתונה: השקיעו בתכניות חסכון לילדים

דואגים ליקרים לכם מכל? ישנו מגוון אפשרויות רחב להורים לתכניות חסכון לילדים

 

הנתון המטלטל שפורסם לאחרונה, לפיו לא פחות מ-87% מההורים תומכים כלכלית בילדיהם הבוגרים, לא משאיר לאיש צל צילו של ספק: להיות הורים בשנת 2015 זה בראש ובראשונה לדאוג לעתיד ילדינו. ובמילים פשוטות יותר: לחסוך עבורם כסף. כמה שיותר ולכמה שיותר אפיקים, כך ייטב לילדים.

במציאות היום-יומית ההולכת ומתבהרת, הצרכים של הילדים רק הולכים וגדלים. רשימה חלקית בלבד: טיול אחרי צבא, השכלה גבוהה, מכונית, דירה, חתונה. כל אלה מהווים נטל כלכלי לא פשוט עבור האזרח הממוצע, שנזקק כמעט תמיד לסיוע ההורים.

אז איך עושים זאת נכון, הורים יקרים? יש היום המון דרכים שונות ומגוונות עבור תכניות חסכון לילדים לכל גיל עם אפשרות יציאה מיידית. כמו כן, בניגוד לעבר, אז התהליכים היו מסורבלים והאופציות מצומצמות יותר, יכולים כיום ההורים לבחור האם לחסוך את הכסף בהפקדות חודשיות או חד פעמיות.

בעבר, כאמור, אפשרויות החסכון של ההורים לילדים כמעט ולא היו קיימות. שתי העיקריות שבהן כללו את קופת 'דן חסכן', שכללה הפרשת סכום כסף מסוים בכל חודש, וכשהילדים גדלו, ניתן היה למשוך את הכסף, ואת קופות הגמל, אותן היה ניתן למשוך אחרי 15 שנה. בשני המקרים, בתכניות החיסכון לא הצטברו סכומים משמעותיים בשל אינפלציות גבוהות מאוד לאורך השנים.

אלא שמאז השתנו לא מעט דברים, וכעת להורים יש שליטה רבה הרבה יותר על הנעשה בתכניות חסכון לילדים, כאשר בנוסף, ולא פחות חשוב, בידם גם האפשרות לקבל את ההחלטה הגורלית מתי יקבלו הגוזלים את הכסף.

כדי לקבל את ההחלטה הטובה והנכונה ביותר למען עתיד ילדינו, נשאל עצמנו תחילה מספר שאלות, כמו ייעודו של הכסף בעתיד, האם לדירה או דווקא ללימודים? רמת הסיכון שאני מעוניין לקחת, התשואה שאני רוצה לקבל על הכסף, האם ברצוני להשקיע סכום חודשי או חד פעמי, סוגיות המיסוי וכמובן עד כמה אני מעוניין להיות מעורב בניהול הכסף.

לאחר שתגבשו עמדה ברורה, מומלץ להתייעץ עם סוכן הביטוח ולקבל את ההחלטה המשתלמת ביותר עבורכם וכמובן עבור הילדים.

שתף את הפוסט

מלימודים אקדמיים ועד חתונה: השקיעו בתכניות חסכון לילדים

מלימודים אקדמיים ועד חתונה: השקיעו בתכניות חסכון לילדים

מלימודים אקדמיים ועד חתונה: השקיעו בתכניות חסכון לילדים